روز مسکو ؛ عمامه هایتان را بالاتر بگذارید !

وقتی شعار فراگیر تظاهر کنندگان سبز که به دعوت مهدی کروبی و میر حسین موسوی و محمد خاتمی به میدان آمده اند این باشد که :

نه غزه ، نه لبنان ؛ جانم فدای ایران

تغییر ادبیات تراکتهای روز قدس به صورتی که در دو عکسی که گرفته ام می بینید کمترین انتظار صادقانه ای است که از آنها می رود . در حقیقت ، این حضرات نه به امام خمینی و توصیه هایش علیه رژیم صهیونیستی اعتقاد دارند و نه به لزوم حمایت از مظلومان بی پناه فلسطینی .

در تمام خیابانهایی که در برخی تعداد ده بیست نفر و در برخی حدود چند صد نفر از سبزها شعار می دادند ، قدم زدم تا حداقل یک بار شعار "مرگ بر اسرائیل" را در کنار فحشهایی که به مسئولان نظام می دادند بشنوم ؛ اما دریغ .

آقایان مدعی خط امام ! آقایان کروبی ، موسوی ، خاتمی و رفسنجانی ! کلاهها و عمامه هایتان را بالاتر بگذارید ...

 

 

پ . ن : در طی این سی سال که در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنم ، هیچ بار مثل این این دفعه  از راهپیمایی کردنم لذت نبردم . چرا که این بار بر خلاف بارهای پیش بخصوص سالهای اخیر که این راهپیمایی شاید برای برخی تکراری شده بود و  شعار دادنهایشان بیشتر از روی عادت بود ، این بار می دیدم تمام مردم - چه پیرمردان و پیر زنان و میانسالان و  چه نسل جوان دختر و پسری که بیش از چند سال نیست که در راهپیمایی شرکت می کند - با انگیزه و هیجان و قدرت و صلابت علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی و بخصوص علیه منافقان جدید امت اسلامی شعار می دادند و این برای من تازگی و جذابیت داشت .

به نظرم این اخلاص در شعار دادن ، همان گونه که امام فرمودند ، مرگ آنها را زودتر رقم خواهد زد .

/ 73 نظر / 195 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

توهم کلاهت را بالاتر بگیر چون ممکلت امام زمان متبرک شده است به زندان و تجاوز و قتل و ضرب و شتم!

پروانه

جالبه که شعار مرگ بر روسیه رو از زبان کسانی می‌شنویم که در جریانات اخیر زن و دختری را به جرم چادری بودن می‌کشند و مردان را به جرم داشتن ریش کتک می‌زنند. آیا جان مسلمانان روسیه و چین از جان هموطنان مسلمان خودمان عزیزتر شده؟ و آیا برای حمایت از مسلمانان روسیه و چین باید تیشه به ریشه اسلام در مملکت خودمان بزنیم؟ آیا کسی که در ماه مبارک رمضان با بطری آب و سیگار به لب و حجاب آنچنانی به خیابان می‌آید،‌ می‌تواند داعیه‌دار حمایت از مسلمانان جهان باشد و آیا مردم مظلوم فلسطین جزو این مسلمانان محسوب نمی‌شوند؟و ...

حسین

ازبس شما طرفدارهای احمدی نزاد دروغگو هستید حرف راستتون هم باورنمی کنیم

علیرضا فتاح

با "مطلبی شاید زرد راجع به رفتارِ روزمره یِ بچه مسلمان ها" به روزم. خوشحال میشم نظرتونو بدونم.

استاذنا

امام سجاد علیه السلام: بار الها! با سپری شدن این ماه، از گناهان ما در گذر و با رفتن آن ما را از (ورطۀ) گناه بیرون آر و ما را در زمرۀ سعادتمندترین، با نصیب ترین و بهره مندترین مردم در این ماه قرار ده. «دعای 48 صحیفه سجادیه»

علی ودایع

سلام و احترام بالاخره حضرات پذیرفتند که روسها به ایران خیانت می کنند. جالب است زمانی که بر ضد روسها مقاله می نوشتم بسیاری مارا مورد عتاب و خطاب قرار می دادند که قلم فروخته شدی و ... دیروز روزنامه جوان به این موضوع اعتراف کرد و امروز هم پالس های جدی در این مورد دریافت شد. در این میان تلاش ایرنا برای تطهیر روسیه من را به شگفتی واداشته است. الله ما خیر وقع

حنا

سلام. من جدید شدم...